Žürii selgitas parimad ettevõtetele tehtud tööd - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Žürii selgitas parimad ettevõtetele tehtud tööd

Žürii selgitas parimad ettevõtetele tehtud tööd

Möödunud nädalal valis žürii välja kolm parimat 2021. aastal koostöös ettevõtetega TTK-s valminud lepingulist tööd, millest ülevaatlikke lühiettekandeid saab kuulata üliõpilaste teadusfestivalil 3. mail.

TTK innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse juht Kaido Kokk rääkis, et žürii hindas tööde mahtu, uudsust ja üliõpilaste kaasatust projekti.

Konkursile laekus 12 tööd, žürii hääletuse tulemusena moodustus järgmine pingerida:

1. koht “Teedeehituslik betoon kasutuseaga 100 aastat ja rohkem”. Tellija transpordiamet, teostaja ehitusinstituut meeskonda koosseisus Martti Kiisa, , Karin Lellep, Julija Šommet, Rivo Aunpu (üliõpilane), Sander Sein (Taltech) ja Jörgen Vanamõisa (Taltech, üliõpilane).

Teostatud uuringu eesmärk oli uute ja ajakohaste teedeehitusliku betooni nõuete väljatöötamine betoonsildadele ja teistele rajatistele, mille kasutusiga on vähemalt 100 aastat. Praegu kehtivates standardites ja normides vastavad nõuded puuduvad.

2. koht “Droonide kasutamine teekorrashoius”. Tellija transpordiamet, teostaja tehnikainstituut meeskond koosseisus Tavo Kangru, Vello Vainola ja Villu Lõhmus (Droon OÜ).

Teadustöö eesmärgiks oli katsetada droonide kasutamist sõiduteede seisundi hindamiseks teelõikudel, kus füüsilise järelevaataja kohalolu on ebamõistlik või piirangutega. Töö esimeses etapis teostati valdkonna uuring eesmärgiga selgitada välja droonide kasutusvaldkonnad. Teises etapis projekteeriti ja valmistati autopiloodiga droon, millega teostati katselennud erinevatel teelõikudel.

3. koht “Vanglateenistuse vormiriiete riigihangete ettevalmistamine lepingus säilitatud tingimustel ja korras”. Tellija Tallinna Vangla, teostajaks tehnoloogia ja ringmajanduse instituut, Margit Kuusk.

Vanglateenistuse vormirõivaste riigihangete ettevalmistus tööd hõlmavad suures mahus uute toodete arendust, lõikefailide loomist ja tehniliste kirjelduste koostamist.

Valmistati kõigi mudelite näidised, mis läbivad testi, et selgitada materjalide ja detailide sobivus kandjale. Projekti maht on kokku 9 mudelit nii meestele kui ka naistele (18 toodet). Esimese kahe etapi jooksul valmistati vormipüksid meestele ja naistele.

Projekti käigus võeti Politsei- ja Piirivalveametilt jope, soojendusvooder, tuulejakk, vormijakk, taktikalised püksid ja polosärk, et õmmelda neist täiustatud mudelid vastavalt kandjatelt saadud tagasisidele. Seetõttu on projektid tihedalt seotud ja üksteist toetavad ning ressurssi säästvad mõlemale riigiametile.

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?