TTK võistkond osales esmakordselt Robolahingus - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

TTK võistkond osales esmakordselt Robolahingus

TTK võistkond osales esmakordselt Robolahingus

Nädalavahetusel oli võimalik kõigil huvilistel teaduskeskus AHHAAs jälgida iseehitatud lahingurobotite mõõduvõtmist, kolmandat korda toimunud sündmusel astus võitlustulle lausa 23 robotit, nende hulgas ka TTK tehnikainstituudi võistkond.

Võistluse eesmärgiks oli üksteist erilisel purunemiskindlal areenil kahjutuks teha.
“Seekordne Robolahing on igas mõttes suurim: lisaks rekordilisele võistlejate arvule on suuremaks paisunud võitlusareen, samuti mahutab selle aasta toimumispaik Tartu Kammivabrikus ligi kaks korda rohkem pealtvaatajaid kui varasemalt,” rääkis AHHAA Robolahingu korraldaja Anna-Liisa Ingver.

Ise ehitatud ja puldiga juhitavad robotid võtsid mõõtu kahes kaalukategoorias: kuni 29,9 kg ning 30-55 kg. “Tihti arvatakse, et kergklassi roboti meisterdamine on lihtsam, aga nii mõnigi huviline on ehitamise käigus pidanud tõdema, et robot kipub siiski raskemasse kaaluklassi kalduma,” lisas Ingver. Robotite ehitamisel oli lubatud kasutada pea igasuguseid materjale, küll aga olid paika pandud kindlad kriteeriumid robotiehituse tehnilistele nõuetele.

Ingver kummutas ka kartusi, nagu sobiks lahinguroboti ehitamine vaid professionaalidele. “Suurem osa Robolahingu masinatest on ehitatud pigem entusiastide ja niisama huviliste poolt.”

TTK võistkonna eestvedaja lektor Kristo Vaheri sõnul kardeti esialgu, et kas saadakse üldse esimesest ringist edasi, kuid võit tuli lihtsasti, kuna vastase masin suutis vähe liikuda. “See andis hea võimaluse edasi jõuda”.

Kokku oli võistlusel neli raundi, mis igaüks kestis kaks minutit. “Teises ringis sattusime kokku väga tugeva vastasega, võistkonnaga C!F!T!, kes on korduvalt Robolahingus osalenud ja saavutasid lõppvõistluses teise koha. Võistkonna masin suutis meid nö ümber pöörata ning me ei saanud oma relvi enam kasutada, kuigi kaks minutit pidasime siiski vastu”, kirjeldas Vaher võistlussituatsiooni. 

Kokkuvõtteks lausus Vaher, et meeskond oli kogemuse üle väga positiivne, kuna ei osatud midagi oodata ning ka masin pidas vastu, mistõttu oldi osalemise üle rõõmsad ja naaseti terve masinaga. “Sügisel alustame uue masina disainimisega ja meeskonna komplekteerimisega – seekord võtame kogemuse põhjal kindlasti ka pikemalt aega masinat ette valmistada ja testida”.

Sügisel 2019 alustabki tehnikainstituut “Projektitöö” õppeaine raames uue meeskonnaga. 2-4 aasta tudengid võivad kandideerida meeskonda kõikidelt tehnikainstituudi õppekavadelt. 

Allikas: Delfi


 

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?