Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) kavandab olulist sammu haridusvõimaluste laiendamisel Ida-Virumaal, avades seal 2024. aasta sügisel sotsiaaltöö tasemeõppekava, mis on mõeldud valdkonnas juba töötavatele spetsialistidele.
- Õpe on mõeldud piirkonnas juba töötavatele sotsiaalvaldkonna töötajale, kes seni pole saanud võimalust omandada vastavat kõrgharidust
- Õppetöö hakkab toimuma Kukrusel asuvas Tallinna Tervishoiukõrgkooli struktuuriüksuses, kuhu võetakse vastu 25 üliõpilast
- Õppekava avamine on osa Ida-Virumaal õiglase ülemineku fondi rahastatud haridus- ja tööhõiveprogrammist
TTK teenusmajanduse instituudi juhataja Kati Kuke sõnul lahendab õppekava avamine piirkonna tööhõive vajadusi ning aitab tõsta kohalikku hariduspotentsiaali. Ida-Virumaal on kõrgharidusega inimesi vähem, kui Eestis keskmiselt, eriti 25-34 aastaste seas.
„Ootame õppima sotsiaalvaldkonnas töötavaid inimesi, kes soovivad ametialaselt edasi areneda. Õpe annab võimaluse mitte ainult ametialaseks arenguks, mis vastab tänapäevastele väljakutsetele, vaid aitab pakkuda ka kvaliteetsemaid teenuseid,” rääkis Kati Kukk. Tema sõnul ei ole vähetähtis ka väljavaade ametlikuks kvalifikatsiooni tõstmiseks.
Õppekava annab põhjalikke teadmisi hoolekandesüsteemist, psühholoogiast, nõustamisest, klienditööst ning sotsiaalpoliitikast. Eritähelepanu pööratakse teoreetilisele ja praktilisele ettevalmistusele tööks laste ja perede, eakate ning erivajadustega inimestega. Sotsiaaltöö haridus annab kindla aluse ka neile, kes näevad oma tulevikku sotsiaalse ettevõtjana.
Ida-Virumaa õiglase ülemineku fondi rahastamine toetab eestikeelseid õppekavu ja see on oluline samm ka eesti keele oskuse parandamiseks piirkonnas.
Foto: infopäev piirkonna sotsiaaltöötajatele. Autor Jaana Siik.