Aprillikuu esimesel nädalal külastas humanitaar- ja majandusainete keskuse lektor Ülle Aasjõe koos tehnoloogia ja ringmajanduse instituudi üliõpilaste ja lektor Diana Tuulikuga Akureyri Ülikooli Islandil. Islandile viis tudengid ja õppejõud ülikoolide omavaheline koostöö, seekord Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) Balti teaduskoostööprogrammi rahastatud projekt E-CBA.
Kuigi Island on ideaalne koht puhkusereisiks, oli seekord fookus ikkagi õppetööl. Viis päeva kestnud õppenädala raames lahendati koos partnerkooli üliõpilastega erinevaid reaalsete ettevõtete probleemidel põhinevaid ettevõtlusvaldkonna kaasuseid, kohtuti ettevõtete esindajatega nii veebis kui ka kohapeal ja pakuti ettevõtete probleemidele omapoolseid lahendusi.
Eesti partnerid olid lahendamiseks kaasa võtnud Eesti rõivaettevõtte The Korsars ülesanded. Islandlased jällegi kaasanud kaks mikroettevõtet jätkusuutlike nahahooldustoodete vallast – Urtasmidjan, The Herbal workshop ja Zeto, kelle juures käidi ka külas ning kelle tooteid õnnestus oma nahal proovida.
Olgugi, et enamik ajast kulus õppetööle, jätkus energiat ka selle imelise riigi looduse ja inimeste avastamiseks. Seda ei takistanud isegi mitte kõige meeldivam, meie mõistes päris korralik tuisune talveilm.
Reisi lõpus üliõpilastelt tagasisidet küsides olid kõik üksmeelselt nõus, et selline viis õppimiseks on parim. Lisaks ettevõtlusalastele teadmistele paranes kindlasti ka koostööoskus, õpiti tundma üksteist ning partnerite riike ja kultuuri. Kui nädala alguses olid paljud kohmetud ja tagasihoidlikud inglise keeles rääkima, siis nädala lõpuks ei olnud kohmetusest jälgegi ning paljud olid saanud headeks sõpradeks, kellega suheldakse ka edaspidi. Mine tea, ehk mõnega õnnestub juba sügisel ka uuesti kohtuda, septembrikuus toimuva teise õppenädala raames, mil islandlased Eestisse tulevad.
E-CBA on humanitaar- ja majandusainete keskuse poolt eest veetud projekt (2020–2022), mille raames luuakse inseneeria erialade majandusvaldkonna õppetööks korduvkasutatav elektrooniline töövihik Eesti ja Islandi ettevõtete piiriülestest ülesannetest. Kõik, kel lähem huvi antud projekti vastu, on oodatud ühendust võtma projektijuht Helen Kiisiga (hekiis@tktk.ee).