Mõtlemine on eeskätt sotsiaalne tegevus. Erinevate ideede ja inimeste kokkutoomine on üks peamisi viise, mille abil mõtlemine areneb ja toimuvad avastused. Leida seni võimatuna tundunud seoseid teineteisega mitte sarnanevate inimeste, näivalt kokkusobimatute arvamuste ning mineviku ja oleviku vahel on üks esimesi samme teel varjatud rõõmudeni. Mõnikord on kasulik näha maailma mitte ainult eredates ja kontrastsetes värvides, vaid ka pooltoonides, mispuhul ootamatud ühisjooned muudavad piirid raskesti eristatavaiks.
Käesolev raamat on otsingutest, mille eesmärgiks on leida uut laadi elamise viis. Kuidas pääseda eemale tüütutest töökaaslastest ja põgeneda organisatsioonidest, mille edu on rajatud stressile? Kas inimestel oleks võimalik anda oma eraelule mingi teistsugune sisu? Kui romantiline ideaal valmistab pettumust, siis kuidas oleks veel võimalik armastada ja olla armastatud? Kui rikkaks saavad ainult vähesed, siis kas on midagi, mis hüvitab allajäämise? Kui religioonid ja riigid ei saa omavahel läbi, siis kas sellel võib olla veel mingeid tagajärgi peale vaenu ja umbusu? Kas olukorras, kus vabadust napib, on ka muid valikuid peale vastuhaku? Kui ettearvamatut on nii palju, siis mis võiks asendada auahnust?
Neile küsimustele üritab leida vastuseid Oxfordi ülikooli õppejõud ja avara silmaringiga kirjanik Theodore Zeldin (snd 1933). Seni on temalt eesti keeles ilmunud sellised teosed nagu “Inimsuhete ajalugu”, “Vestluskunst” ja “Õnn”.
Vaata saadavust e-kataloogist ESTER