Euroopa arhitektuuridiskursuses on väga aktuaalseks saamas olemasolevate hoonete või nende osade ja komponentide taaskasutamine uute hoonete ehitamisel. Aastakümneid kestvate ehitiste elementide korduvkasutamine nende hävitamise asemel pakub tohutuid võimalusi ressursside säästmiseks ja kulude vähendamiseks. Lisaks muudab see ehitamise kliimasõbralikumaks vähendades energiatarbimist ja kasvuhoonegaaside heitkoguseid.
Korduvkasutamine on tegelikult juba aastatuhandeid kasutusel olnud, tänapäeva maailmas tekitab aga nn ringarhitektuur hulgaliselt küsimusi ning väljakutseid seoses tehnoloogia, ohutuse, energia ja ka õiguslike aspektidega.
Tegemist on ainulaadse kogumikuga, milles uuritakse põhjalikult antud teemaga seotud väljakutseid, millega arhitektid ja insenerid projekteerimisel silmitsi seisavad. Raamatu aluseks on Šveitsi, Winterthuris asuva projekti K.118 hoone, mis on seni suurim hoone taaskasutatavatest osadest. Käesolevas kogumikus on antud projektist põhjalik ülevaade nii esseede kui piltide näol. Teemasid täiendavad valgustavad vestlused ekspertide vahel.