Robotitehnika
Robotitehnika on tehnika ja tehnoloogia valdkond, mis tegeleb robotite disaini, konstrueerimise, algoritmide väljatöötamise, valmistamise ja rakendamisega nii tööstuses kui ka teeninduses. Robotitehnika on tihedalt seotud insenerimehaanika, elektroonika ja IKT-arendusega. Tänapäeva masinnägemise ja tehisintellektiga varustatud robotid suudavad olukordi analüüsida, õppida ja töötada koostöös teiste robotite ja inimestega.
Kestus ja maht:
3,5 aastat / 210 EAP
Antav kraad:
bakalaureus
Vastuvõtukatse:
grupivestlus
Õppekohtade arv:
25
Õppevorm:
päevaõpe
Õppetöö asukoht
Tallinn
Robotitehnika (Robotics Engineering) õppekava:
- õpetab mitmeid omavahel seotud aineid: programmeerimise alused, mikrokontrollerid, tööstuskontrollerite ja -robotite programmeerimine, seadmete internet.
- annab pärast 3,5-aastast õpet bakalaureusekraadi.
- hõlmab valdkonnast võimalikult laia pildi saamiseks lisaks ettevõttepraktikale projektitöid, milles ehitatakse näiteks ise valmis robot.
- pakub võimalust robootika- ja automaatikalaboris teha läbi robotiseeritud tehase tootmisprotsesse, modelleerida päriseluolukordi, kaasates roboteid ja lisades uusi lülisid tootmistsüklisse.
- annab teadmise ja kogemuse erinevat liiki robotite käsitlemisel, sealhulgas tööstusrobotid, koostöörobotid, droonid, mobiilsed robotid.
- võimaldab osaleda mitmetes erinevates ja väga põnevates projektides.
- tagab lõpetajale arenemisvõimalustega erialase töö või võimaluse jätkata magistriõppes.
Kasvava nõudlusega tulevikueriala on vajalik ettevõtetes, mis projekteerivad, toodavad, paigaldavad, programmeerivad ja hooldavad robotseadmeid või -süsteeme. Mõistes protsesside seotust ja suurt pilti, suudavad robotitehnika spetsialistid ettevõtetele efektiivsuse suurendamiseks ökonoomseid ja ainulaadseid robotitehnilisi lahendusi pakkuda.
Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.
- Tutvu vastuvõtutingimustega
- Matemaatika riigieksami ja/või TTK matemaatika testi sooritanud kandidaatidele lisatakse täiendavad konkursipunktid vastavalt tulemustele.
Tõmba endale rakendus, õpi robotiinseneriks TTK-s!
Vaata siit, millega tegeleb TTK Robotiklubi.
Tudengilugu: kool käivitas inseneris ettevõtjageeni
“Tallinna Tehnikakõrgkool on väga tihedalt minu tegemistega seotud. Klassikalise töö asemel olen valinud ettevõtliku suuna ja asutanud spin-off-ettevõtte DIWID. DIWID-i põhitegevus on digitaalsete kaksikute ja tööstusprotsesside simulatsioonide arendamine. Koolist sain äriidee ja võimaluse seda väikeste kuludega katsetada. Igapäevaselt tegelen sellega, et digitaliseerida tööstuse ja tootmisega tegelevate ettevõtete tegevust. Kindlasti tasub mainida, et selle äri idee on pärit robotitehnika eriala õppeainest “Virtuaalsed tehased”.” (Markus Annilo)