Masinaehitus
Masinaehitus on inseneeria valdkond, mis ühendab reaalteadused, mehaanika, materjali- ja infotehnoloogiad. Inseneride looming ümbritseb meid igal sammul, näeme seda, kui vaatame autot, külmutuskappi või tuulegeneraatorit. Tegu on kiiresti areneva valdkonnaga, kus moodne tehnoloogia avab üha uusi võimalusi ja nõuab pidevat enesetäiendamist.
Kestus ja maht:
3,5 aastat / 210 EAP
Antav kraad:
bakalaureus
Vastuvõtukatse:
grupivestlus
Õppekohtade arv:
25 päevaõpe
25 sessioonõpe
Õppevorm:
päevaõpe / sessioonõpe
Õppetöö asukoht
Tallinn
Masinaehituse (Mechanical Engineering) õppekava:
- õpetab tulevast masinaehituse inseneri osalema uute toodete projekteerimisel, leidma teid tootmise efektiivsuse suurendamiseks, korraldama tööd ja osalema ettevõtte tootmise üldises juhtimises.
- annab põhjalikud teadmised masinaehituse tehnoloogiast, masinprojekteerimisest, tehnilisest mõõtmisest, freesimisest, treimisest, metallilõikepinkide käsitlemisest, metallkonstruktsioonide koostamisest, tänapäevaseist keevitusmeetodeist, arvutiprogrammjuhtimisest ja õpetab projekteerimisprogrammide, nagu CAD, CAM, käsitlemist.
- hõlmab ka valdkonnaüleseid teadmisi ja oskusi, nagu meeskonnatöö, probleemilahendus, tehnika ja akadeemiline kirjalik väljendusoskus.
- pakub kogemuste saamiseks võimalust ühendada teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi moodsa tehnoloogiaga laborites, kus tehakse tehnoloogilisi operatsioone, uuringuid, katseid ja valmistatakse ette lõputöö praktilist osa.
- ühendab teooria tihedalt praktikaga, mis aitab pärast lõpetamist kiiresti tööd leida. Praktikad toimuvad Eesti ja Euroopa juhtivates tootmisettevõtetes ja inseneribüroodes. Võimalik on viibida vahetusüliõpilasena praktikal või õppida mõnes Euroopa Liidu riigi kõrgkoolis. Õpingute järel jätkavad paljud magistriõppes.
- tagab lõpetajale töö mistahes maailmajaos, kuna inseneriõpe on igal pool sarnane, luues võimaluse töötada eri riikides ning valdkondades (tootmine, robootika, biotehnoloogia, tervishoid, transport jne).
Masinaehituse eriala lõpetanud töötavad näiteks konstruktorite, inseneride ja tootmisjuhtidena. Nende ülesandeks on luua uusi tooteid, suurendada tootmise efektiivsust, korraldada tööd ja osaleda ettevõtte tootmise üldises juhtimises. Ametiga kaasneb võimalus võtta vastu ühiskonda muutvaid otsuseid, kanda vastutust, ja seda väärilise tasu eest.
Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.
Tõmba endale rakendus, õpi masinaehituse inseneriks TTK-s!
- Tutvu vastuvõtutingimustega
- Masinaehituse õppekavale sisseastumisel tuleb osaleda grupivestlusel.
- Matemaatika riigieksami ja/või TTK matemaatika testi sooritanud kandidaatidele lisatakse täiendavad konkursipunktid vastavalt tulemustele.